Airmax Światłowód Wrocław Oporów: Nowoczesność Komunikacji w Sercu Dolnego Śląska

Wstęp do Technologii Światłowodowej w Wrocławiu Wrocław, jeden z dynamicznie rozwijających się ośrodków miejskich w Polsce, jest świadkiem technologicznej rewolucji w dziedzinie internetu. Kluczową rolę...

Ochrona na Wysokim Poziomie: Wszystko o Odzieży BHP

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo w miejscu pracy jest tematem na porządku dziennym. Niezależnie od sektora, w którym pracujemy, odzież i artykuły BHP (Bezpieczeństwa i...

Wynajem Przyczep Dla Przedsiębiorstw: Jak Oszczędzać na Logistyce

Logistyka odgrywa kluczową rolę w wielu przedsiębiorstwach. Efektywna i oszczędna logistyka ma wpływ na wiele aspektów, takie jak koszty, czas dostawy i zadowolenie klientów....

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Którymi zasadami powinniśmy się sugerować, żeby mieć wygodną kuchnię?

Aneks kuchenny czy tradycja?

Jeżeli lubimy gotować na co dzień warto mieć funkcjonalną kuchnię. Czy taka przestrzeń powinna być mała czy lepiej duża? prawdopodobnie inne elementy determinują jej użyteczność, która wpływa na wygodę w czasie pracy w kuchni? Jak wiadomo istnieją fundamentalne zasady, których trzeba przestrzegać, gdy zabieramy się za urządzanie kuchni. Od czego zacząć? Po pierwsze powinno się przemyśleć, czy lepszą opcją będzie kuchnia otwarta, czy raczej kuchnia zamknięta.

Każda z kuchni, ma różne wady i plusy. To, jaki rodzaj kuchni zaprojektujemy zależy od naszych oczekiwań. Współcześnie coraz rzadziej decydujemy się na kuchnię tradycyjną. Chociaż, w starym budownictwie najczęściej z takim projektem się spotykamy. Kuchnia zamknięta koniecznie powinna być duża, bo w przeciwnym wypadku będzie ciasna. Przeważnie nie zawsze da się zmienić metraż. Wówczas alternatywą będzie open space. Taki pomysł daje nam możliwość do integracji w czasie przygotowywania potraw. Urządzanie kuchni tradycyjnej wydaje się lepsze dla osób, które pasjonują się gotowaniem, bo lubią się w ten sposób wyciszyć.

Jakie są najważniejsze plusy kuchni otwartej?

Po pierwsze optycznie powiększa przestrzeń oraz charakteryzuje ją większa użyteczność. Do minusów należy rozprzestrzenianie się kuchennych zapachów. Kuchnia zamknięta z kolei wyróżnia się większą swobodą w aranżacji reszty pokoi, a także zabezpiecza przed hałasem. Do minusów zaliczamy warunek większej przestrzeni.

Jaki projekt zabudowy kuchennej zaplanować?

Kolejnym krokiem powinno być wybranie rozkładu mebli i sprzętów AGD. Powinniśmy kierować się tu zasadami ergonomii, które pomogą zaprojektować wnętrze komfortowe i funkcjonalne. Możliwość ustawienia szafek zależy od wielkości i kształtu kuchni. Ważne są również otwory okienne i drzwiowe. Wybierając układ szafek kuchennych, warto nie zapominać o zasadzie trójkąta roboczego. Jego wierzchołki to lodówka, zlewozmywak i płyta grzewcza. Urządzanie kuchni według tego prawa zaprocentuje owocną i szybką pracą.

Rozkład na planie litery U czy raczej projekt jednorzędowy?

Sprawdzonych jest kilka rozwiązań architektonicznych, które możemy wybrać do naszego mieszkania uwzględniając niezależne od nas niedogodności. Jeśli dysponujemy małą przestrzenią, lepiej będzie wybrać tę drugą opcję, czyli open space. Szkoda, że taki układ nie należy do zbyt wygodnych. Nieco lepsze rozwiązanie przedstawia układ jednorzędowy z wyspą kuchenną, na której można umieścić zlewozmywak i płytę grzewczą, co znacznie poprawi ergonomię.

Jeśli zdecydujemy się na urządzanie kuchni w układzie dwurzędowym, uzyskamy dużą funkcjonalność. Zapewnia on świetną ergonomię i dobrze się odnajduje również w kuchniach małych. Bardzo prosto daje się tu zastosować trójkąt roboczy. W przypadku, gdy zależy nam na dużej przestrzeni kuchennej, najlepiej zaprojektować ją na planie litery L, G lub U.

Więcej przeczytasz na stronie: https://cowkuchni.pl/

- REKLAMA -

Funkcjonalna i nowoczesna kuchnia