Najważniejsze zasady BHP na warsztacie samochodowym: jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i klientom?

Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) w warsztacie samochodowym to nie tylko kwestia przestrzegania przepisów, ale przede wszystkim troska o zdrowie i życie pracowników oraz...

Zasady serwisowania samochodów ciężarowych

Serwisowanie samochodów ciężarowych to proces kluczowy dla utrzymania bezpieczeństwa i funkcjonalności pojazdu. Wymaga ono jednak dużej dawki doświadczenia, oraz dostępu do specjalistycznych narzędzi. Z...

Jak Wybrać Pierwszy Samochód dla Początkującego Kierowcy

Wybór pierwszego samochodu jest jednym z najważniejszych kroków dla każdego początkującego kierowcy. To decyzja, która nie tylko wpłynie na Twój komfort jazdy, ale także...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Moda może przemijać, ale skórzana odzież cały czas kojarzy się z motocyklami i jest chętnie wybierana przez ich właścicieli. Motocyklowa kurtka z naturalnej skóry jest synonimem stylu, praktyczności i bezpieczeństwa. W ofercie najlepszych marek w Polsce i na świecie dostępne są kurtki wykonane z wysokiej jakości skóry, które prawidłowo osłaniają ciało motocyklisty i są bardzo wytrzymałe. Dlaczego warto przemyśleć zakup skórzanej kurtki do jazdy motocyklem i na produkty jakich firm najlepiej zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Co charakteryzuje motocyklowe kurtki ze skóry?

Przede wszystkim dobrej jakości kurtki skórzane (np. kurtki Shima, kurtki Seca czy modele innych, cenionych marek) są bardzo trwałe. Skóra jest w stanie wytrzymać wiele lat eksploatacji, pod warunkiem że jest odpowiednio czyszczona i konserwowana. Niestraszne jej też ewentualne otarcia. Solidny materiał wytrzyma upadek i nie rozedrze się w newralgicznym momencie. W przypadku odzieży najlepszych producentów możemy też liczyć na dodatkową ochronę stabilnie zamocowanych protektorów. Ochraniacze te minimalizują ryzyko złamań np. podczas kolizji drogowej.

Skórzana odzież jest także odporna na skrajne warunki temperaturowe (szczególnie dobrze zachowuje się podczas upałów) i świetnie dopasowuje się do ciała użytkownika ze względu na swoją elastyczność. Warto jednak pamiętać, że kurtki ze skóry są dużo cięższe od wersji tekstylnych, co prawdopodobnie nie każdemu będzie odpowiadać.

Nie można zapomnieć też o stylu. To właśnie skórzana odzież najlepiej prezentuje się na motocyklistach, którzy cenią sobie klasyczny outfit. Czarna kurtka ze skóry to niemal niezbędny element wyposażenia fana jednośladów ulicznych (np. cruiserów lub chopperów), ale też osób, które uprawiają jazdę sportową.

Dla jakiego motocyklisty kurtka skórzana będzie najlepszym rozwiązaniem?

Z kurtek skórzanych powinni przede wszystkim korzystać motocykliści jeżdżący sportowymi maszynami, a zwłaszcza poruszający się po torach. Dynamiczna i stosunkowo szybka jazda to większe ryzyko upadku. Odpowiednio dobrana kurtka zredukuje ryzyko otarcia ciała, ochroni przed złamaniami i będzie dłużej cieszyć użytkownika swoim dobrym stanem, nawet w razie wywrotki. Będzie idealna dla osób, które chcą mieć jeden zestaw ubrań na kilka lat.

Kurtki skórzane polecamy też fanom motocykli miejskich, ponieważ będą świetnie komponować się z ulicznym stylem. Ich ciężki charakter, czarna barwa i klasyczne wykonanie z pewnością przyciągną wzrok. Jadąc tak ciężką maszyną, jak cruiser, również potrzebujemy najlepszej ochrony, którą zapewniają właśnie skórzane egzemplarze. Ze względu na wytrzymałość i skuteczność zabezpieczenia ciała, skórzane kurtki są też adresowane do początkujących motocyklistów.

Osoby, które celują raczej w dalekie, turystyczne wyprawy i szukają wygodnych ubrań, zachęcamy do wybrania tekstylnych kurtek, ponieważ są lżejsze i dają więcej swobody.

Które marki tworzą najlepsze kurtki skórzane i na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Jak już wspomnieliśmy, do najlepszych producentów skórzanej odzieży należy np. Shima, Seca i polska marka Rebelhorn. Kurtki Rebelhorn są wykonane z wysokiej jakości skóry, która nie rozciąga się pod wpływem czasu, jest odporna na intensywną eksploatację i bardzo dobrze chroni ciało motocyklisty. Fani sportowej jazdy po torach na pewno docenią model Rebelhorn Fighter ze skóry bydlęcej, który ma wentylowaną podszewkę z meshu. Kurtka posiada specjalne protektory na łokciach, ramionach oraz plecach, ma system umożliwiający zamocowanie ochraniacza klatki piersiowej i bardzo komfortowe wypełnienie. Z kolei uliczni motocykliści chętnie korzystają z klasycznego designu modelu Rebelhorn Impala, który ma kaptur, certyfikowane ochraniacze i kanały wentylacyjne. Wykonanie tej kurtki sprawia, że nadaje się ona również do codziennego użytkowania.

Jeżeli chodzi o markę Shima, to niezwykłą elegancją, stylem i wytrzymałością imponuje model Hunter z perforowanej skóry. Kurtki Shima Hunter mają wyspecjalizowane protektory, panele wentylacyjne, suchą kieszeń (do trzymania tam np. telefonu) oraz elastyczną i ergonomiczną konstrukcję, dopasowaną do użytkownika – to coś dla fanów ulicznej jazdy. Z kolei kurtka skórzana Seca Hooligan sprawdza się na motocyklach sportowych, jest niezwykle trwała, bezpieczna i ma charakterystyczne, dynamiczne wzornictwo, wyróżniające każdego fana „ścigaczy”.

Oczywiście, możesz skorzystać także z wielu innych modeli powyższych marek, aby zadbać o styl i zapewnić sobie ochronę na najwyższym poziomie. Wybór należy do Ciebie.

- REKLAMA -

Skórzana kurtka na motocykl – na jaką markę się zdecydować?