Przewodnik wakacyjny po Opolu – co warto zobaczyć w tym urokliwym mieście?

Czy planujesz wakacje w Polsce i zastanawiasz się, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Opolu? Opole, miasto pełne historii, kultury i urokliwych zakątków, oferuje...

Jaka kurtka motocyklowa na motor będzie odpowiednia?

Kurtka motocyklowa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego motocyklisty. Wybór odpowiedniego modelu ma kluczowe znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa, jak i komfortu jazdy. Warto...

Czystość techniczna w przemyśle

Znaczenie czystości technicznej w nowoczesnym przemyśle Czystość techniczna stała się kluczowym aspektem w wielu gałęziach przemysłu, wpływając bezpośrednio na jakość produktów i efektywność procesów produkcyjnych....

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy właściciel samochodu musi mieć ubezpieczenie OC. Sam wybór polisy bywa trudny, ponieważ szukamy najtańszych opcji. Regularnie sprawdzamy rankingi, a pomocny bywa kalkulator OC. To on wylicza, ile zapłacimy za ubezpieczenie samochodu oraz które z towarzystw jest najbardziej interesujące. Wystarczy wpisać dane pojazdu oraz podać informacje o kierowcy, aby sprawdzić wysokość składki ubezpieczenia OC. Online można także podpisać umowę, więc bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie dopełnić wszystkie formalności. Zakup ubezpieczenia OC jest obowiązkowy, ale często przy sprzedaży samochodu decydujemy się na to, by wypowiedzieć umowę. Wówczas możemy odzyskać składkę ubezpieczenia oc.

Kiedy może być zwrócona składka OC?

Przepisy jednoznacznie określają, kiedy można ubiegać się o zwrot składki z ubezpieczenia OC. Zawsze podstawą jest rozwiązanie samej umowy. Można również w kalkulatorze OC na http://kalkulatoroc.org.pl/zwrot-skladki-oc-po-sprzedazy-samochodu/ sprawdzić, na jakie pieniądze można liczyć. Składka ubezpieczenia OC może być zwrócona w sytuacji, gdy wyrejestrowaliśmy pojazd. Może to nastąpić w wyniku kradzieży i zupełnej, trwałej utraty pojazdu. Poza tym kierowcy przekazują także auta do stacji zajmujących się profesjonalną rozbiórką pojazdów. Fakt likwidacji samochodu należy zgłosić do wydziału komunikacji. Wówczas zwrot składki za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej otrzymamy za wszystkie dni od daty wyrejestrowania pojazdu do końca okresu trwania polisy.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Kierowcy mogą również odstąpić od umowy zawartej na odległość. Klient ma na to 30 dni od daty zawarcia umowy. W przypadku gdy składka za OC AC została opłacona, a sama umowa na ubezpieczenie auta się rozpoczęła to za czas jej trwania nie otrzymamy zwrotu. Klient może również wypowiedzieć umowę, która odnowiła się automatycznie. Wówczas może dojść do sytuacji podwójnego ubezpieczenia. Zwrot składki będzie liczony za każdy niewykorzystany dzień umowy. W poszukiwaniu najatrakcyjniejszych polis niezbędny będzie kalkulator ubezpieczeń OC http://kalkulatoroc.org.pl/.

Sprawdź kalkulator OC i znajdź najlepsze ubezpieczenie samochodu

Z kalkulatora OC AC korzystają też kierowcy, którzy sprzedali samochód. Wówczas prawa i obowiązki umowy ubezpieczenia OC przechodzą na kupującego. I to od niego zależy, czy otrzymamy zwrot składki czy też nie. To nabywca musi wypowiedzieć umowę i na tej podstawie będą nam się należały pieniądze  z ubezpieczenia OC. Ten okres liczy się od dnia wskazanego w wypowiedzeniu. Co istotne, gdy kupujący będzie chciał korzystać z tej polisy, zwrotu składki nie dostaniemy. Warto więc to ustalić przy podpisywaniu umowy kupna sprzedaży samochodu. Niektórzy już na tym etapie przygotowują wypowiedzenie umowy przez nabywcę i w ten sposób można otrzymać pieniądze z ubezpieczenia samochodu.

Kalkulator OC AC pozwala szybko obliczyć, jaki zwrot składki nam się należy. To praktyczne narzędzie, bo jeszcze do niedawna tę kwotę ciężko było oszacować. Zwrot należał się jedynie za pełne, niewykorzystane miesiące ochrony. Obecnie stan prawny jest korzystniejszy i w prostszy sposób można wyliczyć, jaki zwrot będzie się nam należał. W kalkulator ubezpieczeń wpisuje się łączną kwotę polisy i jest ona dzielona przez 365 dni (lub 366 w roku przestępnym) i mnożona przez liczbę dni, kiedy ochrona nie jest już świadczona. Towarzystwa ubezpieczeniowe muszą dokonać zwrotu za polisę OC niezwłocznie – czyli ciągu 14 dni od chwili, gdy otrzymają informację o wypowiedzeniu umowy, złomowaniu czy wyrejestrowaniu pojazdu.

- REKLAMA -

Sprzedaż samochodu a zwrot pieniędzy za ubezpieczenie OC