Z jakich powodów opłaci się stosować ochraniacz dla materaca?

Ochraniacz o wysokim standardzie to bezkonkurencyjny sposób na skuteczną izolację materaca. Zapewnia czystość i pozytywnie wpływa komfort korzystania z każdego łóżka. Często ocala powierzchnię...

Blogi kulinarne z ciekawymi przepisami

Jeszcze nie tak dawno temu w poszukiwaniu receptury na konkretną potrawę trzeba było wertować książki kucharskie. Obecnie te czasy mamy za sobą. Wystarczy kilka...

Zastosowanie gadżetów reklamowych w prowadzeniu firmy

Reklama firmy to kluczowy element, ułatwia dojście do sukcesu. Na rynku trudno o markę, która triumfuje bez uprzedniego promowania jej. To niezwykle istotne, aby...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Wyjazd na urlop za granicę to zdecydowanie jedna z najciekawszych i najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Jeżeli jednak planujemy wybrać się w podróż naszym własnym autem, musimy je do tego odpowiednio przygotować. O czym pamiętać przy ubezpieczaniu samochodu na podróż poza granice Polski? Jak bardzo rozszerzone ubezpieczenie powinniśmy wybrać i dlaczego? Na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się wybrać w podróż? Czym jest Zielona Karta i dlaczego będzie nam potrzebna przy wakacjach za granicą?

 

1. Ubezpieczenie samochodu na wyjazd zagraniczny – dlaczego warto?

2. Ubezpieczenie OC na wakacje – na co zwrócić uwagę?

3. Ubezpieczenie auta na urlop za granicą – gdzie szukać najlepszych ofert?

4. O czym pamiętać wybierając ubezpieczenie samochodu online?

 

Ubezpieczenie samochodu na wyjazd zagraniczny – dlaczego warto?

Wyjeżdżając na zagraniczne wakacje własnym samochodem powinniśmy z odpowiednim wyprzedzeniem upewnić się, czy nasza polisa będzie ważna również na terenie kraju, do którego chcemy się udać. Jest to istotne, ponieważ nigdy nie wiemy co może przydarzyć nam się na drodze, a naprawa auta w warsztacie za granicą może nas słono kosztować. Aby uniknąć podobnego, nieprzewidzianego wydatku, warto zaopatrzyć się nie tylko w ubezpieczenie OC, ale również w dodatkowe pakiety autocasco i assistance. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://ubezpiecz-auto.biz/ubezpieczenie-samochodu-wyjazdem-granice/.

 

Ubezpieczenie OC na wakacje – na co zwrócić uwagę?

Co do zasady ubezpieczenie OC jest ważne na terenie całej Unii Europejskiej, a także w kilku krajach poza strukturami UE. Nie zawsze jednak będzie to wystarczającą ochroną. Jeżeli chcemy mieć pewność, że urlop obejdzie nam się bez dodatkowych niespodzianek, warto zadbać również o ubezpieczenie opon, ubezpieczenie szyb, a także OC i AC, najlepiej również z pakietem NNW. Aby być w stanie potwierdzić, że posiadamy OC za granicą, potrzebujemy tzw. Zielonej Karty – wielu ubezpieczycieli wydaje ją za darmo, jeżeli jednak jej nie posiadamy, powinniśmy dowiedzieć się w jaki sposób ją otrzymać. Jest to bowiem uniwersalny dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia OC.

 

Ubezpieczenie auta na urlop za granicą – gdzie szukać najlepszych ofert?

Wyszukanie odpowiedniego ubezpieczenia samochodu na wyjazd za granice Polski może być nie lada wyzwaniem, tym bardziej jeżeli rzadko udajemy się na podobne wojaże. Wprawdzie mnogość ofert daje nam możliwość swobodnego dopasowania ich do naszych preferencji i potrzeb, jednak z drugiej strony może być nam ciężko określić, które z nich są najbardziej atrakcyjne. Aby ułatwić sobie zadanie możemy skorzystać ze strony porównywarki lub wybrać kalkulator ubezpieczeń OC. Dzięki tym narzędziom szybko odsiejemy najbardziej interesujące oferty, dzięki czemu szukanie zajmie nam mniej czasu. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: ubezpiecz-auto.biz.

 

O czym pamiętać wybierając ubezpieczenie samochodu online?

Wybierając się na wyjazd za granicę warto zdecydować się na pełne ubezpieczenie auta. Przyda nam się nie tylko OC AC, ale również ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – dzięki takiemu połączeniu będziemy mieć pewność, że nie utkniemy w zagranicznym warsztacie z rachunkiem na kilkaset euro do zapłaty. Jeżeli nie posiadamy Zielonej Karty, powinniśmy również zwrócić się do naszego aktualnego ubezpieczyciela z prośbą o jej wydanie. W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jest to procedura, przy której nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów.

- REKLAMA -

Wyjazd za granicę – co z ubezpieczeniem samochodu?