Niezastąpione w motoryzacji i rolnictwie: lampy Wesem

Lampy Wesem to marka, która zdobyła uznanie wśród miłośników motoryzacji. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na jakość i trwałość produktów. Produkty tej marki są...

Prasa hydrauliczna: kluczowy element nowoczesnego warsztatu samochodowego

Świat motoryzacji nieustannie się rozwija, wprowadzając do gry nowe technologie, narzędzia i metody pracy. Jako właściciele warsztatów samochodowych, musimy być na bieżąco z najnowszymi...

Czyste felgi i opony – praktyczne porady dotyczące preparatów do czyszczenia

Czyste i błyszczące felgi i opony to nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa na drodze. Z czasem, na felgach i oponach zbiera się...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Wyjazd na urlop za granicę to zdecydowanie jedna z najciekawszych i najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Jeżeli jednak planujemy wybrać się w podróż naszym własnym autem, musimy je do tego odpowiednio przygotować. O czym pamiętać przy ubezpieczaniu samochodu na podróż poza granice Polski? Jak bardzo rozszerzone ubezpieczenie powinniśmy wybrać i dlaczego? Na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się wybrać w podróż? Czym jest Zielona Karta i dlaczego będzie nam potrzebna przy wakacjach za granicą?

 

1. Ubezpieczenie samochodu na wyjazd zagraniczny – dlaczego warto?

2. Ubezpieczenie OC na wakacje – na co zwrócić uwagę?

3. Ubezpieczenie auta na urlop za granicą – gdzie szukać najlepszych ofert?

4. O czym pamiętać wybierając ubezpieczenie samochodu online?

 

Ubezpieczenie samochodu na wyjazd zagraniczny – dlaczego warto?

Wyjeżdżając na zagraniczne wakacje własnym samochodem powinniśmy z odpowiednim wyprzedzeniem upewnić się, czy nasza polisa będzie ważna również na terenie kraju, do którego chcemy się udać. Jest to istotne, ponieważ nigdy nie wiemy co może przydarzyć nam się na drodze, a naprawa auta w warsztacie za granicą może nas słono kosztować. Aby uniknąć podobnego, nieprzewidzianego wydatku, warto zaopatrzyć się nie tylko w ubezpieczenie OC, ale również w dodatkowe pakiety autocasco i assistance. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://ubezpiecz-auto.biz/ubezpieczenie-samochodu-wyjazdem-granice/.

 

Ubezpieczenie OC na wakacje – na co zwrócić uwagę?

Co do zasady ubezpieczenie OC jest ważne na terenie całej Unii Europejskiej, a także w kilku krajach poza strukturami UE. Nie zawsze jednak będzie to wystarczającą ochroną. Jeżeli chcemy mieć pewność, że urlop obejdzie nam się bez dodatkowych niespodzianek, warto zadbać również o ubezpieczenie opon, ubezpieczenie szyb, a także OC i AC, najlepiej również z pakietem NNW. Aby być w stanie potwierdzić, że posiadamy OC za granicą, potrzebujemy tzw. Zielonej Karty – wielu ubezpieczycieli wydaje ją za darmo, jeżeli jednak jej nie posiadamy, powinniśmy dowiedzieć się w jaki sposób ją otrzymać. Jest to bowiem uniwersalny dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia OC.

 

Ubezpieczenie auta na urlop za granicą – gdzie szukać najlepszych ofert?

Wyszukanie odpowiedniego ubezpieczenia samochodu na wyjazd za granice Polski może być nie lada wyzwaniem, tym bardziej jeżeli rzadko udajemy się na podobne wojaże. Wprawdzie mnogość ofert daje nam możliwość swobodnego dopasowania ich do naszych preferencji i potrzeb, jednak z drugiej strony może być nam ciężko określić, które z nich są najbardziej atrakcyjne. Aby ułatwić sobie zadanie możemy skorzystać ze strony porównywarki lub wybrać kalkulator ubezpieczeń OC. Dzięki tym narzędziom szybko odsiejemy najbardziej interesujące oferty, dzięki czemu szukanie zajmie nam mniej czasu. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: ubezpiecz-auto.biz.

 

O czym pamiętać wybierając ubezpieczenie samochodu online?

Wybierając się na wyjazd za granicę warto zdecydować się na pełne ubezpieczenie auta. Przyda nam się nie tylko OC AC, ale również ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – dzięki takiemu połączeniu będziemy mieć pewność, że nie utkniemy w zagranicznym warsztacie z rachunkiem na kilkaset euro do zapłaty. Jeżeli nie posiadamy Zielonej Karty, powinniśmy również zwrócić się do naszego aktualnego ubezpieczyciela z prośbą o jej wydanie. W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jest to procedura, przy której nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów.

- REKLAMA -

Wyjazd za granicę – co z ubezpieczeniem samochodu?