Dlaczego warto rozważyć auta z USA? 5 kluczowych powodów

Coraz więcej osób decyduje się na zakup auta z USA. Ten trend nie jest przypadkowy - pojazdy zza oceanu oferują wiele korzyści, które przyciągają...

Zwiększ Moc Swojego Samochodu z HP Factory

HP Factory to lider w dziedzinie zaawansowanych technologii tuningowych, oferujący szeroką gamę produktów, które podnoszą osiągi pojazdów. Dzięki współpracy z niemieckim DTE Systems, firma...

Wszechstronne usługi nowoczesnych warsztatów samochodowych

    W dobie rozwijającej się technologii i coraz bardziej zaawansowanych pojazdów, warsztaty samochodowe dostosowują swoją ofertę, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych kierowców i ich samochodów. Od...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Jakość snu jest zależna od dużej liczby elementów, przykładowo od właściwie dobranej pościeli. Równie istotne jest też prześcieradło, do którego konsument przykłada mniejszą wagę – a to błąd. Podczas snu w podobnym stopniu opatula się on przecież kołdrą, co dotyka prześcieradła, a zatem przykrywający powierzchnię łóżka materiał musi dawać podobne przyjemne odczucia. Jak zatem wybrać najlepsze prześcieradło?

Prześcieradła 160×200 i podobne – a więc jak wybrać wymiary?

Kluczowe znaczenie w dobraniu prześcieradła ma jego rozmiar. Prześcieradło musi być w szczególności komfortowe w użytkowaniu: powinno zakrywać w całości powierzchnię łóżka. Dlatego też przed przystąpieniem do wybrania warto sprawdzić, jak duża jest przestrzeń materaca. Standardowy materac jednoosobowego łóżka mierzy 90 centymetrów szerokości i 200 cm długości. W oznaczeniach producenta nie podaje się jednak tak szerokiej wiadomości o centymetrach długości oraz szerokości prześcieradła, jedynie oznacza zwięzłą klasyfikacją. Upowszechniło się, iż takie wskazuje się jasno prześcieradłami 90×200.

Prześcieradło 160×200 – z gumką czy bez gumki?

Nie mniej istotna sprawa to dobór wykończenia, które jest związane z poręcznością , jak i również komfortem nakładania i zdejmowania prześcieradła. Nikt nie przepada wstawać rano w zmiętym prześcieradle, które zsunęło się w ciągu nocy. Tak nierzadko zdarza się z klasycznymi prześcieradłami, niezakończonymi za pomocą gumki. Żeby ochronić przed tym prześcieradło, najefektywniejszym rozwiązaniem może być zdecydowanie się właśnie na te drugie. Prześcieradła z gumką mają również tę zaletę, że nie mną się ani nie marszczą: raz nałożone na łóżko, pozostają na nim niemal w niezmienionej pozycji, dzięki czemu łóżko przez cały czas wygląda estetycznie.

Sprawdź na: https://ochraniacz-na-materac.pl/28-przescieradla-160×200

Ten typ prześcieradeł nie podoba się jednak każdemu. Typowy klient chętniej wybiera proste prześcieradło, które nakłada się na wierzch materaca, a jego rogi chowa pod spód. W porównaniu do prześcieradeł z gumką takie może częściej się zadzierać i zsuwać, ale odpowiednio zaciągnięte nie będzie stanowić problemu. Z tego powodu na rynku pojawia się też coraz więcej modeli z zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy lepiej prześcieradła jersey?

Wygoda prześcieradła jest zależna jednak zasadniczo od tkaniny, z jakiej zostało ono wykonane. Jej powierzchnia musi być przyjemna w odczuciu, a przede wszystkim delikatna i o prostej fakturze. Najlepiej sprawdzają się prześcieradła wykonane z bawełnianego materiału, a te grupuje się na kilka rodzajów. Najczęściej wybierane to prześcieradła jersey i prześcieradła frotte.

Jersey to tkanina niesamowicie delikatna i przyjemna w dotyku, a jednocześnie wytrzymała i niezwykle rozciągliwa. Spośród pozostałych produkowanych z bawełny materiałów wyróżnia się gładką, prostą fakturą. Nic więc zaskakującego, iż prześcieradła jersey 90×200 cieszą się ogromnym popularnością.

Podobne do nich mogą być prześcieradła frotte, też produkowane z bawełny. Ze względu na inną technikę produkowania dzianiny, za pomocą ściegu pętelkowego, mają zupełnie inną strukturę: niezwykle miękką ,a zwłaszcza aksamitną. Z tego powodu prześcieradło frotte nie mnie się, jak i nie wymaga prasowania, co jest jego nieporównywalną zaletą.

Prześcieradła jersey  oraz prześcieradła frotte  – na które się zdecydować?

Podsumowując, wybór idealnego prześcieradła 90×200 w dużej mierze jest związany z indywidualnymi preferencjami. Każdy ze znajdujących się w sprzedaży produktów na pewno sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Żeby jednak dobrać prześcieradło do siebie, trzeba przemyśleć własne potrzeby i oczekiwania.

- REKLAMA -

Wysokiej jakości prześcieradło na lepszy sen